Rejs po Bałtyku – idealny dla początkujących

2013-10-31

Chciałbyś zacząć swoją przygodę z żeglarstwem morskim jednak obawiasz się długiego pobytu na morzu, czy też dużych kosztów jakie takiemu wyjazdowi towarzyszą? Rozumiem Twoje obawy, sam zanim wypłynąłem w pierwszy rejs zastanawiałem się jak to będzie, czy mi się spodoba, czy nie wyrzucam kasy w błoto – oczywiście obawy te zniknęły bardzo szybko i pierwsze dni spędzone na morzu wspominam bardzo miło pomimo upływu wielu lat.

Jak sprawdzić czy rejsy po morzu są dla Ciebie ? Nie ma prostszego sposobu niż spróbowanie samemu. Nie musisz od razu wypływać na trzy tygodniowy rejs, na początek wystarczy kilka dni na otwartych wodach, trzy czy pięć to już zależy od Ciebie. Gdzie się wybrać na taki krótki rejs? Oczywiście na morze bałtyckie, ku temu rozwiązaniu przemawiają przede wszystkim dwa powody: jest blisko, i jest tanio!

Czy rejsy po Bałtyku nie są nudne? Nie są. Bałtyk jest dość mocno nie docenianym morzem, fakt że nie zawinieni nam takich wspaniałych atrakcji jak np. morze śródziemne ale linia brzegowa o długości ponad 8 tyś kilometrów, oraz kilkadziesiąt wysp sprawiają że na pewno nie będziesz narzekał na nudę. Jedyne na co trzeba uważać to pogoda, w przypadku wypadów na północ.

Rejsy po Bałtyku są idealną ofertą na rozpoczęcie swojej przygody z żeglarstwem, jeżeli mi nie wierzysz sprawdź opinie innych „amatorów” na forach żeglarskich.