Czartery jachtów w Grecji - ważne informacje

2016-03-31

Jeśli chce się wyczarterować jacht to dobrze jest mieć podstawową wiedzę z tego zakresu. Najważniejsze to oczywiście dysponować odpowiednim patentem, który świadczy o umiejętnościach pływania na jachtach.


Decydując się na czartery jachtów w Grecji dobrze jest znać odpowiedź na kilka pytań. Pierwszym z nich jest wiedza, czym należy czyścić jacht podczas rejsu. Mycie jachtu powinno następować bez użycia chemii ponieważ ma ona trujący wpływ na ptactwo i środowisko naturalne. Należy stosować myjki ciśnieniowe oraz zwykłą wodę. Kolejną kwestia jest wiedza, jakie dokumenty należy dostać od armatora przy fakcie czarteru jachtu w Grecji. Powinniśmy otrzymać przynajmniej drugi egzemplarz umowy, kopię dowodu rejestracyjnego oraz co najbardziej istotne protokołu zdawczo-odbiorczego. Dzięki takiemu protokołowi w razie uszkodzeń wiadomo czy one już były czy też powstały podczas tego konkretnego rejsu.


Kolejną kwestią, która jest bardzo ważna jest wiedza, jakie szkody są objęte ubezpieczeniem, a za jakie trzeba płacić. Ta wiedza może przydać się w bardzo wielu przypadkach. Niestety odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna ponieważ wszystko zależy od umowy z ubezpieczycielem oraz umowy czarteru jachtu. Niewielkie uszkodzenia w większości przypadków pokrywane są z kaucji, natomiast te poważniejsze w większości idą z ubezpieczenia.