Szkolenia motorowodne dla każdego

2016-03-20

Pomimo tego, że morza i oceany od wielu setek lat rozbudzają wyobraźnię ludzi i dają możliwość poznania zupełnie innego świata, to obecnie coraz rzadziej korzystamy z uroków samodzielnego żeglowania i w większości przypadków zdajemy się na zorganizowane rejsy tracąc tym samym wolność, która nieodłącznie powinna kojarzyć się z turystyką wodną – wynika to między innymi z przepisów prawnych, które wymagają od nas odpowiednich uprawnień do kierowania łodzią.

To jest proste!

Wbrew pozorom uzyskanie takich uprawnień nie jest ani czasochłonne, ani skomplikowane, ani kosztowne. Obecnie w każdym większym mieście, w którym jest jedynie dostęp do zbiornika wodnego – czy to do jeziora czy też rzeki, możemy zdobyć podstawowe uprawnienia do żeglugi śródlądowej.

Ile to kosztuje?

Dobre szkolenie motorowodne na sternika motorowodnego o to wydatek w okolicach od 500 do 1000 złotych  – za taką kwotę mamy przewidziane 3 dni zajęć, w tym przynajmniej 2h zajęć praktycznych. Na rynku można bez większych problemów znaleźć również znacznie tańsze kursy, jednak trzeba w tym względzie „polować na promocje”.

Szkolenia motorowodne

Podsumowując, konieczność uzyskania odpowiednich uprawnień żeglarza jachtowego nie powinna być dla nas żadnym utrudnieniem. W ciągu 3 dni jesteśmy w stanie zdobyć podstawowe uprawnienia sternika motorowodnego i sprawdzić się na wodzie. Warto!