Żeglowanie w Grecji - najpopularniejsze rejony

2016-02-22

Grecja to raj dla miłośników żeglowania. Długi sezon, który trwa od marca do października, wspaniałe widoki, błękitna woda i temperatury dochodzące latem do 40 stopni zachęcają do aktywnego wypoczynku na morzu. Czarter w Grecji to nie tylko wspaniała przygoda, ale też możliwość zmierzenia się ze słynnym wiatrem meltemi wiejącym na Morzu Egejskim. Przedstawiamy najczęściej wybierane przez żeglarzy rejony Grecji.

Wyspy Jońskie

Morze Jońskie to spokojne i przewidywalne dla żeglarzy miejsce. Wiatr jest umiarkowany, w granicach 5-6B. Najbardziej znane miasteczka i wyspy to Korfu i Levkas. Cumując w porcie, mamy niepowtarzalną okazję spróbowania fantastycznych potraw greckiej kuchni w jednej z licznych tawern. Może nawet spotkamy Greka Zorbę. 

Zatoka Sarońska i Argolidzka

Główny port znajduje się w Atenach. Spokojny wiatr, malownicze plaże i niewielkie rybackie miejscowości zachęcają do nieśpiesznej eksploracji i konsumpcji wspaniałych potraw. 

Cyklady

Znane z wielu piosenek Cyklady to must see żeglugi w Grecji. Cyklady to grupa wysp położonych wokół Delos. Typowe dla tego regionu sa białe domy z charakterystycznymi, niebieskimi okiennicami i dachami. Najczęściej odwiedzaną wyspą Cyklad jest Santorini i Mykonos. W tym rejonie wieją jednak silne wiatry, dlatego Cyklady polecane są doświadczonym żeglarzom. 

Dodekenez

14 wysp, wśród których prym wiedzie malowniczy Rodos. Dodekenez to wspaniałe miejsce dla żeglarzy, pełne malowniczych widoków, miasteczek tętniących życiem przez całą dobę i restauracji z aromatycznymi winami.