Na żagle? Na Mazury!

2015-09-20

Z czym kojarzą się nam Mazury? Jeżeli pierwszym skojarzeniem było: jeziora!" - jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne. W końcu Mazury to taka nasza polska kraina tysiąca jezior. Kraina, którą opiewał w swoich książkach chociażby Zbigniew Nienacki, w słynnej, kultowej już wręcz, serii przygód Pana Samochodzika. A jeżeli jeziora to co? To oczywiście żaglowanie na jachtach.

Żeglowanie wielu ludziom kojarzy się z leniwym wypoczywaniem na leżakach. Oczywiście, na to również jest czas i miejsce, gdy płyniemy w rejs jachtem. Możemy jednak posunąć się o jeden krok dalej i zdecydować się na rejs w nieco innym stylu. W gronie znajomych na małym jachcie, a nie na wielkim wycieczkowcu - wtedy właśnie czuć prawdziwego ducha Mazur.

Możemy też pójść jeszcze dalej i zdecydować się na udział w kursie, by zdobyć patent żeglarski - możliwość prowadzenia samodzielnie łódek jest dla wielu możliwością, z której zwyczajnie zrezygnować nie potrafią. Atrakcje na Mazurach, w tym również atrakcje związane z żeglarstwem, od lat przyciągają na Mazury tabuny ludzi, którzy spragnieni są kontaktu z naturą, pięknem przyrody i żywiołem wody, a przy tym wiedzą doskonale, że wszystko to mogą mieć w Polsce.