Pomorze zachodnie i jego atrakcje

2015-07-31

Pomorze zachodnie jest regionem bardzo prężnie rozwijającym się pod względem turystycznym.  Włodarze tej części Polski dążą do stworzenia jak najlepszych warunków dla osób przyjeżdżających tutaj aby odpocząć. Obszar ten to nie tylko morze, lecz także rzeki przeobrażane w szlaki żeglarskie. Powstają tam porty i przystanie mogące przyjąć każdego kto chce żeglować.

W otoczeniu Wolińskiego Parku Narodowego można żeglować i podziwiać piękno przyrody. Od Szczecina poprzez Świnoujście, Wolin, Mrzeżyno, Kamień Pomorski aż po Kołobrzeg można podziwiać piękne krajobrazy i spędzać czas w otoczeniu  harmonijnej o niezwykłych walorach przyrody. Rozwijające się wciąż szlaki wodne umożliwiają żeglowanie po drogach śródlądowych. Atrakcje zachodniopomorskie to kanał Odra – Hawela, jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński, Kamieński czy cieśniny: Dźwina, Świna i Piana, umożliwiające żeglowanie wzdłuż wybrzeża po otwartym morzu. Jest to szlak żeglugi jedyny taki w Europie.

Rozwój szlaków żeglarskich sprawia, że w ich otoczeniu powstają firmy specjalizujące się w pomocy i obsłudze a także powstawaniu jednostek pływających. Stwarzane są również warunki umożliwiające wypożyczenie sprzętu żeglarskiego. Miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać w tym regionie nie tylko z żeglowania, lecz także z windsurfingu i kitesurfingu.

Aktywny wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody i wielu historycznych zabytków pozwoli nie tylko naładować akumulatory lecz także poznać historię tego regionu i jej niespotykane nigdzie indziej uroki.