Gdzie żeglować? - ciekawe miejsca w Polsce

2015-05-25

Polska jest przyjazna miłośnikom żeglarstwa. W naszym kraju jest wiele pięknych jezior, długich i przepływających przez wspaniałe miasta rzek oraz cudownych wód Bałtyku! Gdzie szczególnie warto pojechać, by rozwinąć żagle? Przedstawiamy ciekawe miejsca w Polsce - w sam raz dla wilków morskich!

1. Mazury -> Wielkie Jeziora Mazurskie posiadają swój własny szlak żeglarski. Ciągnie się od Węgorzewa nad Węgorapą aż do miasteczka Pisz i obejmuje wszystkie najwspanialsze jeziora, między innymi Mamry i Śniardwy.

2. Zalew Wiślany -> Zalew Wiślany jest wielkim akwenem wodnym i niewątpliwie ciekawym miejscem do żeglugi w Polsce. Szlak żeglarski rozpoczyna się w Iławie i biegnie przez najdłuższe naturalne jezioro w Polsce o nazwie Jeziorak.

3. Pojezierze Pomorskie -> polodowcowe jeziora Pojezierza Pomorskiego to wprost bajkowy rejon! Najpiękniej jest w rejonie Kościerzyny.

Oczywiście, najlepiej zdecydować się na otwarcie żagli na polskim morzu - w licznych przystaniach możemy wypożyczyć między innymi jachty żaglowe, a w nich popłynąć wzdłuż wybrzeża i zwiedzić najpiękniejsze miejsca nad polskim Bałtykiem. Można w ten sposób spędzić cały urlop (wszak na jachtach jest miejsce do spania), albo jedynie kilka dni. Widoki będą niezapomniane! Ciekawym pomysłem jest urządzenie sobie rejsu na przykład między miastami Trójmiasta - Gdańskiem, Sopotem i Gdynią. Żegluga morska staje się w Polsce coraz popularniejsza - warto zatem spróbować!